Říjen 2012

Muzeum Hraček na Pražském hradě

9. října 2012 v 21:25 | Malva |  DIÁŘ
V sobotu 6. 10. 2012 jsem vytáhla svého přítele a jeho malou sestru (11 let) do Muzea hraček ve Starém purkrabství na Pražském hradě. Všichni jsme se moc na tento výlet těšili. Byla jsem tam kdysi dávno ještě jako malá holka a od té doby co se příležitostně věnuji šití na panenky Barbie jsem se tam chtěla podívat.

Ve dvou podlažích v prostorách bývalého purkrabství je umístěna sbírka několika set hraček z různého odbobí, materiálu a z jiného koutu světa. Mohli jsme zde obdivovat hračky nejen z Evropy, ale také například z Ameriky. V obrovských skleněných vitrínách byli vystaveny figurky zvířátek, porcelánové panenky, malinké pokojíčky pro panenky, dřevěné a plechové hračky, plyšový medvídci, vojáčci, mašinky a železnice a nádraží, roboti, kuchyňky a nádobíčko, skládačky, lodě, auta, ale hlavně..několik stovek panenek Barbie, doplňků a oblečků.

Ze sbírky panenek Barbie jsem byla opravdu nadšená (a to jsem si naivně myslela, že jsem z panenek už vyrostla :)) Tato sbírka zabírala celé jedno hořejší podlaží. Byla tam k vidění sbírka panenek od jejího vzniku až skoro po současnost. Včetně panenek, kterým stály modelem některé slavné osobnosti. Kromě panenek jsem obdivovala ty krásné a důmyslně propracované oblečky od spodního prádla přes večerní šaty až po kostýmy z různých pohádek a filmů. Úžasné byli ty kulisy, jako například Barbie škola. Kromě oblečků tam byli k vidění i různé Barbie doplňky - od kloboučků přes rukavičky až k brýlím.

Opravdu jsme si ten den užili. Pokud tedy nemáte zrovna třeba o víkendu co na práci, můžete vyrazit do Muzea hraček pod Pražským hradem.
Přidala jsem sem i pár fotek, abyste také z té návštěvy něco měli...:)

Tohle je jenom malá ochutnávka z druhého podlaží věnovaného panenkám Barbie. Muzeum toho nabízí mnohem, mnohem, mnohem víc....:)